ZAPRASZAMY LICEALISTÓW NA POLITECHNICZNE FERIE!!!

Wydział Politechniczny Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zaprasza uczniów klas maturalnych liceów ogólnokształcących do udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach w czasie ferii zimowych. Na zajęcia można się zarejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy. Przygotowaliśmy ofertę krótkich zajęć, która jest próbą pokazania wybranych zagadnień realizowanych na studiach inżynierskich: Automatyka i robotyka, Elektronika i telekomunikacja, Elektrotechnika, Informatyka, Inżynieria Materiałowa, Mechatronika. Znajdziemy tu programowanie w Pythonie , programowanie systemów wbudowanych, czy programowanie sterowników PLC. Zetkniemy się z przyrządami pomiarowymi i nauczymy się je obsługiwać. Posłużymy się lutownicą próbując zmontować, zlutować i uruchomić proste urządzenie elektroniczne. Zobaczymy w akcji roboty przemysłowe , wykorzystamy znane aparaty matematyczne do prostego sterowania robotami. Zajmiemy się także materiałami, poznamy sposoby ich obróbki z wykorzystaniem maszyn sterowanych numerycznie. Próbki materiałów (codziennego użytku i zaawansowane materiały techniczne) poddamy próbom wytrzymałościowym. Poznamy kompozyty i ich wykorzystanie w lotnictwie czy motoryzacji . Pokażemy dlaczego włókna szklane są mocniejsze niż stal.
Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i zrobi pierwszy krok w kierunku inżyniera. Czekamy na Was w podane dni od 9:45 do 13:00. Uczeń może wybrać jedne warsztaty w jednym dniu.
Dodatkowo zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do zwiedzania laboratoriów Wydziału Politechnicznego połączonego z pokazami 7. lutego w godz. 9:45 do 13:00. Spotkajmy się wtedy w Auli im. Jana Szczepanika (C017) skąd zaczniemy rajd po laboratoriach Wydziału Politechnicznego.
Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: https://anstar.edu.pl/zapraszamy-licealistow-na-politechniczne-warsztaty
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA