Międzynarodowy sukces publikacyjny Pracowników Wydziału Politechnicznego Akademii Tarnowskiej

W prestiżowym amerykańskim czasopiśmie IEEE Access (100 pkt. MNiSW) opublikowano artykuł “A Concept of Smart Agro-Photovoltaic Tunnels” autorstwa Robert Wielgat, Andrzej Kolodziej, Lucila Candela, Agnieszka Lisowska-lis, Jacek Jasielski, Łukasz Chlastawa, Merzougui Touhami i Maria Fernanda Jaramillo.

W jego tworzeniu brali udział Pracownicy Katedra Elektroniki, Telekomunikacji i Mechatroniki Akademii Tarnowskiej, Katedry Elektrotechniki oraz Naukowcy zagraniczni z trzech kontynentów:

• Prof. Lucila Candela z Instituto IMDEA Agua, Hiszpania
  • Prof. Merzougui Touhami z جامعة طاهري محمد -بشار. University of Bechar-Tahri Mohamed, Algieria
  • Dr inż. Maria Fernanda Jaramillo z Universidad del Valle, Kolumbia

Artykuł ma charakter przeglądowy i dotyczy nowatorskiej koncepcji ogrodniczych inteligentnych tuneli agro-fotowoltaicznych. Z dumą informujemy, że wśród bogatej literatury, która była cytowana w artykule znalazły się również prace dyplomowe Absolwentów Elektroniki i Telekomunikacji oraz Mechatroniki są to prace:

• Kamil Mielec, Witold Jaworski, ‘‘Zastosowanie czujników promieniowania słonecznego i czujnika wilgotności do zautomatyzowanych pomiarów nasłonecznienia, wilgotności i temperatury wewnątrz i na zewnątrz foliowego namiotu ogrodniczego’’,
  • Jakub Kapłański, “System automatycznego podlewania roślin w rolnictwie, uwzględniający prognozy pogody’’,
  • Bartek Burwoń ‘‘System fertygacyjny dla potrzeb namiotu ogrodniczego’’.

Autorzy dziękują wszystkim Osobom, które przyczyniły się do powstania artykułu.
Cały artykuł jest w otwartym dostępie i można go przeczytać tutaj: https://ieeexplore.ieee.org/document/10468589
Życzymy miłej lektury.