Mechatronika – studia standardowe
MECHATRONIKA – studia I stopnia o profilu praktycznym prowadzone są w trybie stacjonarnym i trwają 3,5 roku (7 semestrów). Po ukończeniu studiów Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera mechatronika i jest przygotowany do ewentualnego podjęcia studiów drugiego stopnia lub podjęcia pracy w zawodzie.
Studia te mają charakter interdyscyplinarny, czyli obejmują dość szeroką wiedzę z zakresu nauk technicznych, m.ni.: mechaniki, budowy maszyn, elektroniki, elektrotechniki, informatyki, automatyki i robotyka, itp., co sprawia, że Absolwent tego kierunku może z powodzeniem podjąć pracę praktycznie w każdej firmie, która zajmuję się działalnością produkcyjną, utrzymania ruchu, automatyką linii produkcyjnych, itp. W semestrze piątym student dokonuje wyboru przedmiotów specjalizacyjnych obejmujących dwa bloki: Mechatronika Przemysłowa lub Inżynieria Systemów Mechatronicznych.
W ramach bloku pierwszego (Mechatronika Przemysłowa) student zdobywa wiedzę z zakresu elektromobilności, układów napędowych pojazdów, diagnostyki pojazdów samochodowych, mechatronicznych (elektronicznych) układów i systemów w pojazdach, programowania i prototypowania na maszynach CNC, sterowników przemysłowych PLC.
W ramach bloku drugiego (Inżynieria Systemów Mechatronicznych) student poszerza swoją wiedzę w zakresie budowy i eksploatacji pojazdów, diagnostyki pojazdów samochodowych, diagnostyki technicznej urządzeń mechatronicznych, sterowania robotów i manipulatorów, programowania obrabiarek CNC, przemysłowych systemów wizyjnych, zintegrowanych systemów sterowania.
Absolwenci kierunku Mechatronika są obecnie w grupie osób najszybciej znajdujących pracę, są poszukiwani także przez lokalne firmy z regionu tarnowskiego. Często, będąc jeszcze studentem już podejmują pracę. Nasi Absolwenci mogą też zakładać własną działalność gospodarczą, chociażby w zakresie zarówno projektowania i produkcji, jak również eksploatacji oraz serwisu urządzeń i systemów machatronicznych.
Teoria zdobywana przez studentów podczas całego cyklu kształcenia poparta jest praktyką zawodową, którą student może odbyć w wybranej przez siebie firmie (samodzielne poszukiwania) lub podjąć ją w firmie, którą poleci mu uczelnia, m.in.: Zakłady Grupa Azoty Tarnów S.A., Zakłady Mechaniczne Tarnów, Control Process S.A., Skamer-ACM Sp. z o.o., Fabryka Silników Elektrycznych Tamel S.A., elPLC Sp. z o.o., Motorola Solutions, Far Data Sp. z o.o., Georyt Solar, Hymon Energy Sp. z o.o., IGLOO Stary Wiśnicz, MILOO ELECTRONICS Stary Wiśnicz, PROSTER Sp. z o.o. Brzesko, „ZUMEC” Zakład Urządzeń Mechanicznych, Brzesko, Nulka – Maszyny i Urządzenia Pakujące, jak również w wielu innych firmach krajowych i zagranicznych o podobnym profilu działalności.
Mechatronika to kierunek z przyszłością, który cały czas będzie się rozwijał, również na naszej uczelni. W niedalekiej przyszłości będzie rozpoczęta budowa nowej hali, gdzie powstaną nowoczesne laboratoria.
STUDIUJ U NAS! ZADBAJ O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ!
REKRUTACJA
W razie pytań zadzwoń:
+14 63 16 545, +14 63 16 515, +14 63 16 589