Elektronika i Telekomunikacja – studia standardowe

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA– studia I stopnia o profilu praktycznym prowadzone są w trybie stacjonarnym i trwają 3,5 roku (7 semestrów). Po ukończeniu studiów Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera elektronika i jest przygotowany do ewentualnego podjęcia studiów drugiego stopnia lub podjęcia pracy w zawodzie.
Absolwent tego kierunku zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie projektowania, wytwarzania, programowania, diagnozowania i eksploatacji analogowych i cyfrowych układów, urządzeń oraz systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi komputerowych.

W semestrze piątym student dokonuje wyboru przedmiotów specjalizacyjnych obejmujących dwa bloki: Elektronika przemysłowa lub Urządzenia sieciowe.

W ramach bloku Elektronika Przemysłowa student poszerza swoją wiedzę w zakresie: komputerowych systemów pomiarowo-sterujących, zastosowań procesorów DSP, elektroniki w sprzęcie powszechnego użytku, systemów wbudowanych, napędów elektrycznych w automatyce, sterowników przemysłowych, maszyn sterowanych numerycznie CNC, diagnostyki akustycznej i kompatybilności elektromagnetycznej.

W ramach bloku Urządzenia Sieciowe student poszerza swoją wiedzę w zakresie: interfejsów w systemach cyfrowych, zastosowań procesorów DSP, sieci bezprzewodowych, układów wielkich częstotliwości, programowania urządzeń mobilnych, zintegrowanych systemów sterowania, systemów wizyjnych, bezpieczeństwa systemów informatycznych, baz danych, programowania obrabiarek CNC i zasilania urządzeń teleinformatycznych.

Absolwenci kierunku Elektronika i Telekomunikacja są obecnie w grupie osób najszybciej znajdujących pracę, są poszukiwani także przez lokalne firmy z regionu tarnowskiego. Często, będąc jeszcze studentem już podejmują pracę. Nasi Absolwenci znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach oraz firmach projektowych i produkcyjnych sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego, u operatorów sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, w różnego rodzaju firmach przy budowie, modernizacji i eksploatacji nowoczesnych urządzeń elektronicznych i telekomunikacyjnych w przemyśle elektromaszynowym, motoryzacyjnym, zbrojeniowym, chemicznym, sprzętu gospodarstwa domowego, obrabiarkowym. Absolwent może również prowadzić własną działalność gospodarczą..

Teoria zdobywana przez studentów podczas całego cyklu kształcenia poparta jest praktyką zawodową, którą student może odbyć w wybranej przez siebie firmie (samodzielne poszukiwania) lub podjąć ją w firmie, którą poleci mu uczelnia, m.in.: Zakłady Grupa Azoty Tarnów S.A., Zakłady Mechaniczne Tarnów, Control Process S.A., Skamer-ACM Sp. z o.o., Fabryka Silników Elektrycznych Tamel S.A., elPLC Sp. z o.o., Motorola Solutions, Far Data Sp. z o.o., Georyt Solar, Hymon Energy Sp. z o.o., IGLOO Stary Wiśnicz, MILOO‑ELECTRONICS Stary Wiśnicz, PROSTER Sp z o.o. Brzesko, „ZUMEC” Zakład Urządzeń Mechanicznych, Brzesko, Nulka – Maszyny i Urządzenia Pakujące, jak również w wielu innych firmach krajowych i zagranicznych o podobnym profilu działalności.

Elektronika i Telekomunikacja to kierunek z przyszłością, który cały czas będzie się rozwijał, również na naszej uczelni.
STUDIUJ U NAS! ZADBAJ O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ!

W razie pytań zadzwoń:
+14 63 16 545, +14 63 16 515, +14 63 16 589